Şarap Üretimi ve Sağlığa Faydaları

 

 Bireyler gerek özel günlerinde olsun gerekse de kendilerini mutlu hissettikleri bir günde biraz bir şeyler içerek bu anları ölümsüzleştirmek isterler. Bu gibi durumlarda ise tüm dünyada en çok tercih edilen şey hiç şüphesiz ki şarap çeşitlerinden bir tanesidir.

 

 Özellikle de tüm sevdikleriniz ile birlikteyken rahatça içebileceğiniz bu içeceklerin bir takım faydaları da bulunmaktadır. Süryani şarabı gibi doğal şaraplarda hiçbir katkı maddesi olmadığı için sağlığa faydaları şüphesiz ki daha fazladır. Üretildiği üzümlerin rengine göre kendi rengini belirleyen kırmızı şarabın renk tonları tuğla kırmızısından kahverengiye değin pek çok tonda olabilmektedir.

 

 Fabrikasyon Şaraplar Nasıl Üretilir ?

 

 Üzümler salkımlarından yapraklardan ayrıştırılarak makineye atılır. Alkol fermantasyonunun başlatılabilmesi için ayrıştırılan üzümler tanklara alınır. Altı ile on gün kadar bu işlem uygulanır. Bu aşamada mayalara ihtiyaçları olan oksijenlerin verilmesi sağlanır. Daha sonra tankı süzerek serbest şıra oluşturulur. Fıçılanmış olan şaraplara kola uygulanmamalıdır. Sadece daha parlak bir görünüm kazandırabilmek için filtreden geçirilebilir. Üretirken kullanılan üzüm çeşidine göre elde edilen şaraplar şişelenir ve kullanılmak üzere hazırlanmış olur.

 

 Şarabın Faydaları

 

 Renklerine bakılmaksızın ikisi de hemen hemen aynı işlemlerden geçtiği için ikisinin de içerisindeki besin değerleri oranı aynı miktardadır. Yani içlerindeki şeker, kalsiyum, fosfor ve demir oranları birbirine çok yakındır. Ama beyaz şarap daha az kaloriye sahiptir. Bunun yanında kırmızı şarabın faydaları ise daha fazladır.

 

 Kırmızı şarabın bir insanın vücuduna olan faydalarından bazıları şunlardır; kalpteki rahatsızlığı azaltabilir, zihinsel olarak düşüş yaşanmasına engel olabilir, diyabetin ve eklem ağrısının düzelmesini ve çeşitli kanserlere karşı koruyucu olabilmektedir. Ayrıca insanların içerek ruhsal olarak biraz gevşeyerek daha rahat hareket etmelerinin yanı sıra duygularını ve kendi kişiliklerini rahatça açığa vurarak davranabilmelerini böylelikle de daha huzurlu bir hayat yaşayabildikleri de yine şarabın faydaları arasında olarak gösterilebilir. Kendinize ait olan yaşamı daha öznel yaşayabilmeniz açısından tüm bunlar oldukça önemlidir.

Süryani şarabı ile ilgili sipariş ve diğer konularda süryani şarap evi 'miz ile iletişime geçebilirsiniz.