Kaliteli Süryani Şarap Üretimi

 

            Şarap, yüzyıllardır içki geleneğinin temelini oluşturan bir içki türüdür. Birçok medeniyette şarabın bir içki kültürü olduğu bilinir. Bu nedenle yüzyıllardan günümüze kadar gelmiş bu gelenek, hala etkisini gösteriyor. Şaraplar kırmızı şarap ve beyaz şarap olmak üzere iki türden meydana geliyor. Her iki şarap türünün de birbirine göre farklı özellikleri olduğu da biliniyor. Ancak hangi tür olursa olsun şarap kültürü birçok insan tarafından büyük bir keyif olarak sergileniyor.

 

 Beyaz ve Kırmızı Süryani Şarapları Arasındaki Farklar

 

            Beyaz ve kırmızı şaraplar yapım konusunda aynı ancak etki bakımından farklı özellikleri bulunan bir şarap türüdür. Beyaz şarap ile kırmızı şarap arasındaki en belirgin fark içerdiği üzümlerdir. Beyaz şaraplar için beyaz üzüm, kırmızı şaraplar için de kırmızı veya siyah üzümler tercih ediliyor. Beyaz şarap ile kırmızı şarap arasındaki bir başka önemli fark ise tat konusundadır.

 

            Beyaz şarap meyve tadı ve kokusu içerirken kırmızı şarap üzümün içerisinde bulunan tanen etken maddesi nedeni ile daha koyu özellikleri barındırıyor. Kırmızı ve beyaz şarapların yapımları aynı özellikler ile yerine getirilirken her iki şarabın sağlık açısından da farklı yararları görülüyor. Özellikle kırmızı şarabın kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği, kalbi koruduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek olarak ortada. Beyaz şarabın da insan sağlığına kolesterol ve tansiyon gibi olumsuz durumları bertaraf etmesi nedeni ile büyük faydalar sağladığı bilimsel çevreler tarafından teyit edilmiş bir konudur. Beyaz süryani şarabı olarak kustan şarabımızı tavsiye edebiliriz. 

 

 Beyaz ve Kırmızı Şarap Nasıl Yapılıyor?

 

            Beyaz ve kırmızı şaraplar öncelikle üzümlerin sağlıklı bir şekilde toplanmasından sonra fermantasyona bırakılması süresi ile birlikte bir süre bekletiliyor. Bu bekleme süresi üzüm suyunun mayalanması anlamına geliyor ki bu süreçte şarap oluşumu doğal bir süreç ile ortaya çıkıyor. Mayalanan şaraplar bir süre sonra süzülerek kullanıma hazır hale geliyor.

Süryani şarap yapımı hakkında daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için whatsapp sipariş hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.