Şarap Evimiz Hakkında

       Geçmişi milattan öncesine dayanan bir halk; süryaniler, tarih kokulu geleneklerinin günümüze ulaştırdığı kadim bir içecek; süryani şarabı. Süryani şarabını farklı kılan tamamen doğal olmasının yanı sıra 7.000 yıllık bölge tarihinde uzun yıllardan bu yana atadan oğula geçen bir gelenek olarak sürdürülmesi. 

       Midyat Süryani Şarapçılık olarak atadan aldığımız bu geleneği sürdürmede kararlıyız. Geçmişte kendi ihtiyacımız ve yakın çevremiz için ürettiğimiz süryani şarabını, şarap severlerin beğenisine sunma kararı alarak çıktığımız bu serüvende, ticari kaygı içerisine girmeden ürün niteliğine önem vererek varlığımızı sürdürmekteyiz. 

       Süryani şaraplarımızın içerisine yapay alkol ve koruyucu koymayarak tamamen doğal bir şarap üretiyoruz. Bu doğallığı sağlamak amacıyla ürettiğimiz şarapları, Midyat'ın bir diğer sanatı olan katori taşının işlenmesiyle kurulan ortamlarda muhafaza ederek, şarabımız için uygun sıcaklığı sağlıyoruz. Böylece hem sanat, hem de doğallığı harmanlamış oluyoruz. Süryani şarabı, uygun bekleme koşullarının ardından kendi alkolünü kendisi üretecek seviyeye gelerek doğal bir fermantasyona uğramakta. Böylece içerisine yapay alkol katmadan uygun alkol oranı sağlanmakta. 

       Siz de bu kadim içecek ile ilgili detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için iletişim formundan bize ulaşabilir veya whatsapp sipariş hattımıza yazabilirsiniz.